Keď sa postaráme o naše oceány, oceány sa postarajú o nás

Keď sa postaráme o naše oceány, oceány sa postarajú o nás

dia%20MSC%202022WOD_herobanner_1920.jpg

Ako každý 8. jún, aj dnes je Svetový deň oceánov, deň, kedy si treba uctiť naše oceány a uvedomiť si ich dôležitú úlohu v našom každodennom živote. A ďalší rok sme sa s Hijos de José Serrats chceli pripojiť k Marine Stewardship Council (MSC) v jej kampani s cieľom priblížiť ochranu morí celému svetu.

 

Oceány živia miliardy ľudí, pokrývajú viac ako 70 % planéty a obsahujú 80 % svetovej biodiverzity. Musíme chrániť naše nádherné morské zdroje pre budúce generácie...

Viete, čo môžete urobiť, aby ste ich ochránili? Keď idete nakupovať, hľadajte udržateľné rybie produkty s certifikátom MSC.

Modrá pečať MSC pomáha každému prevziať zodpovednosť a robiť dôležité rozhodnutie. Keď si vyberiete modrý znak MSC, môžete si pochutnať na zdravých morských plodoch s vedomím, že je to najlepšia voľba pre naše moria a oceány, pre živé bytosti, ktoré ich obývajú, a pre ľudí, ktorých živobytie na nich závisí. Pretože tento modrý znak MSC sa udeľuje iba voľne uloveným rybám alebo mäkkýšom z lovísk, ktoré boli certifikované na základe normy, čo je vedecký ukazovateľ trvalo udržateľného rybolovu.

" Keď sa staráme o svoje oceány, oceány sa starajú o nás. Vyberte si udržateľné morské plody pre skvelú modrú budúcnosť "

Hijos de José Serrats a modrá známka 

Okrem toho, že do vašho jedálníčka vnesie sviežosť a chuť Kantabrijského mora, je pre Serrats tiež nevyhnutné starať sa o oceány v súčastnosti ako aj v budúcnosti. Preto spracovávame ryby z rybárskych revírov, ktoré majú certifikáciu MSC.

Rybolov v Kantábrii sa vždy zaoberal udržateľnosťou pomocou výlučne tradičného a selektívneho rybárskeho výstroja. Ako dôkaz toho, a hoci získanie certifikátu MSC vyžaduje dlhý proces hodnotenia, kantabrijská sardela ho má od roku 2014, tuniak (biely) dlhoplutvý od roku 2016 a sardinka od roku 2017.

 Z tohto dôvodu si pri nákupe v našom internetovom „@DAUMA-SERRATS" obchode môžete byť istí, že okrem konzumácie veľmi chutného a zdravého produktu bude mať čo najmenší dopad na oceány.


Všetky komentáre