Premium Quality
IFS Food

Ref.č.:170047

Skladovanie:
Skladovať v suchu, chrániť pred pôsobením priameho slnečného žiarenia a pred mrazom.
Pri izbovej teplote
Po otvorení skladujte v chlade a spotrebujte do 5 dní.


   Výživové hodnoty na 100g výrobku

   Energetická hodnota

 83 kJ / 20 Kcal

   Tuky

   0,3 g

 - z toho nasýtené mastné kyseliny

   0 g

   Sacharidy

   5,3 g

 - z toho cukry

   3,7 g

   Vláknina

   1,3 g

   Bielkoviny

   1,2 g

   Soľ

   1,30 g

Uvedené informácie sa môžu líšiť v závislosti na výrobkoch. Ďakujeme Vám za pochopenie.

Paprička chalapeño

Paprika jalapeño je druh papriky pochádzajúci z Mexika, ktorý sa v súčasnosti pestuje a konzumuje po celom svete. Za svoje meno vďačia mestu Jalapa vo Veracruz (Mexiko), kde boli prvýkrát pestované.

Paprika jalapeño je stredne veľká paprika, ktorá je zvyčajne 5 až 10 centimetrov dlhá a približne 2,5 centimetra v priemere. V mladosti sú jasne zelené, ale keď dozrievajú, sčervenajú. Papriky Jalapeño sú známe svojou výraznou chuťou a miernou horkosťou, so Scovilleho indexom 2 500 – 8 000 jednotiek.

Jalapeño papričky sa často používajú v mexickej a texasko-mexickej kuchyni a sú kľúčovou zložkou mnohých jedál, ako je salsa, guacamole a nachos. Môžu sa tiež použiť na pridanie chuti a tepla do širokej škály jedál, vrátane polievok, duseného mäsa, omáčok a marinád. Jalapeñské papričky sa môžu jesť čerstvé, nakladané alebo konzervované. Po vysušení a miernom zaúdení sa z jalapeña stane chipotle paprička, ďalšia z pochúťok mexickej kuchyne, prítomná vo všetkých druhoch dusených jedál, marinád...

Predpokladá sa, že majú protizápalové vlastnosti a môžu pomôcť znížiť riziko niektorých chorôb, ako sú srdcové choroby a rakovina. Jalapeño papričky sú tiež dobrým zdrojom vitamínov a minerálov, ako je vitamín C, vitamín B6 a draslík.

Napriek mnohým zdravotným benefitom je pri ich konzumácii dôležité postupovať opatrne, pretože môžu byť veľmi pikantné a u niektorých ľudí spôsobiť podráždenie alebo alergické reakcie. Je tiež dôležité zaobchádzať s papričkami jalapeño opatrne, pretože oleje, ktoré obsahujú, môžu dráždiť pokožku a najmä oči!!!
Celkovo je paprička jalapeño chutnou a všestrannou ingredienciou, ktorá dokáže dodať chuť a teplo širokej škále jedál. Sú tiež dobrým zdrojom živín a majú potenciálne zdravotné výhody. Pri ich konzumácii alebo manipulácii s nimi je však dôležité byť opatrný, aby nedošlo k podráždeniu alebo alergickým reakciám.

8410972180532

Tabuľka dát

Typ balenia
V skle (vrchnák bez BPA)
Podľa nálevu
Al Natural (Strukoviny, Zelenina)
Vínny ocot

V rovnakej kategórií

16 ďalších produktov v rovnakej kategórii: